FFF 10104999-D0E-50DLF
10104999-D0E-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10104999-D0E-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK
Datasheet Download
10104999-D0E-50DLF.pdf
Availability of 10104999-D0E-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104999-D0E-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104999-D0E-50DLF
Internal Part NumberEIS-10104999-D0E-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package96
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical72 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104999-D0E-50DLF
Related Links10104999-, 10104999-D0E-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10104999-D0E-50DLF Details Description
Related parts for 10104999-D0E-50DLF
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
ADM60S/AE60G/ADM60S datasheet.pdf
LABEL S LAM DM POL WH 1.63X0.38" datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 46POS 2MM SMD datasheet.pdf
TUNER DIVERSITY SDB/DVB-T 56TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf