FFF 10104999-S0E-60DLF
10104999-S0E-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10104999-S0E-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK
Datasheet Download
10104999-S0E-60DLF.pdf
Availability of 10104999-S0E-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104999-S0E-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104999-S0E-60DLF
Internal Part NumberEIS-10104999-S0E-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package96
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical72 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104999-S0E-60DLF
Related Links10104999-, 10104999-S0E-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10104999-S0E-60DLF Details Description
Related parts for 10104999-S0E-60DLF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 755MA 650 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf