FFF 10105229-0001LF
10105229-0001LF picture photo
Mfg. Part Number
10105229-0001LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN MICRO SATA RCPT 15POS R/A
Datasheet Download
10105229-0001LF.pdf
Availability of 10105229-0001LF
QUANTITY
10105229-0001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10105229-0001LF
Internal Part NumberEIS-10105229-0001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Oct/2015
Standard Package6,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSATA, Micro
Number of Positions15
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10105229-0001LF
Related Links1010522, 10105229-0001LF Datasheet, FFF Distributor
10105229-0001LF Details Description
Related parts for 10105229-0001LF
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf