FFF 10106135-8003001LF
10106135-8003001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106135-8003001LF
Datasheet Download
10106135-8003001LF.pdf
Availability of 10106135-8003001LF
QUANTITY
10106135-8003001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106135-8003001LF
Internal Part NumberEIS-10106135-8003001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package297
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 8 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106135-8003001LF
Related Links10106135-, 10106135-8003001LF Datasheet, FFF Distributor
10106135-8003001LF Details Description
Related parts for 10106135-8003001LF
IC DAC 16BIT OCTAL 5V 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.8V SOT89-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf