FFF 10110653-4100LF
10110653-4100LF picture photo
Mfg. Part Number
10110653-4100LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
SATA PWR CABLE
Datasheet Download
10110653-4100LF.pdf
Availability of 10110653-4100LF
QUANTITY
10110653-4100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10110653-4100LF
Internal Part NumberEIS-10110653-4100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
SeriesAirmax VS®
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions120
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypePush-Pull
Features-
Cable TypeFlat
UsageInternal, Power Cable
Length3.28' (1.00m)
Color-
Shielding-
Wire Gauge26 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10110653-4100LF
Related Links1011065, 10110653-4100LF Datasheet, FFF Distributor
10110653-4100LF Details Description
Related parts for 10110653-4100LF
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X55MM MT24R0X-E2 datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 18.75 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 60POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3.5A TSM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf