FFF 10110818-4040LF
10110818-4040LF picture photo
Mfg. Part Number
10110818-4040LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
26AWG SFP+CABLE ASSY
Datasheet Download
10110818-4040LF.pdf
Availability of 10110818-4040LF
QUANTITY
10110818-4040LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10110818-4040LF
Internal Part NumberEIS-10110818-4040LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSFP+Cable Assy Material Change Revision 5/Nov/2013
HSIO Cable Assembly Cable Plug 11/Feb/2015
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10110818-4040LF
Related Links1011081, 10110818-4040LF Datasheet, FFF Distributor
10110818-4040LF Details Description
Related parts for 10110818-4040LF
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf