Linear LTC2654CUF-L12#TRPBF
LTC2654CUF-L12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2654CUF-L12#TRPBF
Brief Description
IC DAC 12BIT SRL 20QFN
Datasheet Download
LTC2654CUF-L12#TRPBF.pdf
Availability of LTC2654CUF-L12#TRPBF
QUANTITY
LTC2654CUF-L12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2654CUF-L12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2654CUF-L12#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLTC265x 16-/12-Bit Quad and Octal Voltage Output DACs
Featured ProductVoltage Output DACs
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Settling Time8.9µs
Number of Bits12
Data InterfaceMICROWIRE™, Serial, SPI™
Number of Converters4
Voltage Supply SourceSingle Supply
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package20-QFN (4x4)
Number of Outputs and Type4 Voltage, Unipolar
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2654CUF-L12#TRPBF
Related LinksLTC2654CUF, LTC2654CUF-L12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2654CUF-L12#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2654CUF-L12#TRPBF
IC SWITCH QUAD SPST 16CDIP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
OSC XO 49.090902MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 21.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 101VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT23 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf