FFF 10112684-T01-12ULF
10112684-T01-12ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-T01-12ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-T01-12ULF.pdf
Availability of 10112684-T01-12ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-T01-12ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-T01-12ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-T01-12ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package24
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-T01-12ULF
Related Links10112684-, 10112684-T01-12ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-T01-12ULF Details Description
Related parts for 10112684-T01-12ULF
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 60V 300MA 28PLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
ENCAPSULATED CURRENT SENSE TRANS datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf