FFF 10112684-T03-10ULF
10112684-T03-10ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-T03-10ULF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112684-T03-10ULF.pdf
Availability of 10112684-T03-10ULF
QUANTITY
10112684-T03-10ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-T03-10ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-T03-10ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package29
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-T03-10ULF
Related Links10112684-, 10112684-T03-10ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-T03-10ULF Details Description
Related parts for 10112684-T03-10ULF
CONN SPRING CONT 20 POS .256 SMD datasheet.pdf
SCR NON-SENS 600V 10A TO-252 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf