FFF 10112690-F01-09ULF
10112690-F01-09ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-F01-09ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112690-F01-09ULF.pdf
Availability of 10112690-F01-09ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112690-F01-09ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-F01-09ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-F01-09ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package32
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-F01-09ULF
Related Links10112690-, 10112690-F01-09ULF Datasheet, FFF Distributor
10112690-F01-09ULF Details Description
Related parts for 10112690-F01-09ULF
MAG CARD READER SWIPE TRK2 W/CVR datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
ICE DEBUG POD - CY8CLED16P01 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
42U RACK ENCL SERVER CABINET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf