FFF 10112690-F03-18ULF
10112690-F03-18ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-F03-18ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112690-F03-18ULF.pdf
Availability of 10112690-F03-18ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112690-F03-18ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-F03-18ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-F03-18ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package16
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-F03-18ULF
Related Links10112690-, 10112690-F03-18ULF Datasheet, FFF Distributor
10112690-F03-18ULF Details Description
Related parts for 10112690-F03-18ULF
RES 25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 4BIT LATCH/4:16 DECODR 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH BEZEL SPRING J11/21 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 28AWG 15SAU 3CKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf
100UF 63V 10X25MM 85C 3000H datasheet.pdf