| Internal Part Number | EIS-10112690-G01-10ULF | |
| Featured Product | MezzSelect | |
| PCN Assembly/Origin | Minitek Assembly 12/Nov/2013 | |
| Standard Package | 29 | |
| Number of Positions | 20 | |
| Number of Positions Loaded | All | |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) | |
| Contact Mating Length | 0.126" (3.20mm) | |