FFF 10112690-T01-19ALF
10112690-T01-19ALF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-T01-19ALF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112690-T01-19ALF.pdf
Availability of 10112690-T01-19ALF
QUANTITY
10112690-T01-19ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-T01-19ALF
Internal Part NumberEIS-10112690-T01-19ALF
Standard Package800
SeriesMinitek™
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-T01-19ALF
Related Links10112690-, 10112690-T01-19ALF Datasheet, FFF Distributor
10112690-T01-19ALF Details Description
Related parts for 10112690-T01-19ALF
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 17POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER CUR-SENSE 8SOIC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 165 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf