FFF 10113947-00C-20B
10113947-00C-20B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-00C-20B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
CONN HEADER 2PR 6COL VERT
Datasheet Download
10113947-00C-20B.pdf
Availability of 10113947-00C-20B
QUANTITY
10113947-00C-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-00C-20B
Internal Part NumberEIS-10113947-00C-20B
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package384
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-00C-20B
Related Links10113947, 10113947-00C-20B Datasheet, FFF Distributor
10113947-00C-20B Details Description
Related parts for 10113947-00C-20B
IC VOLT TRANSLATOR SNGL SC70-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 40-QFN datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBG datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf