FFF 10113947-W0C-60B
10113947-W0C-60B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-W0C-60B
Brief Description
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-W0C-60B.pdf
Availability of 10113947-W0C-60B
QUANTITY
10113947-W0C-60B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-W0C-60B
Internal Part NumberEIS-10113947-W0C-60B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package480
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-W0C-60B
Related Links10113947, 10113947-W0C-60B Datasheet, FFF Distributor
10113947-W0C-60B Details Description
Related parts for 10113947-W0C-60B
FUSE GLASS 30A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
PHOTO TRANS BLACK LENS 910NM SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LMH2110TM datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 16KEY 28VQFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 4CKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 60MM datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST DIM WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector 10 Position 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf