CTS Electronic Components 768141391GP
768141391GP picture photo
Mfg. Part Number
768141391GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141391GP.pdf
Availability of 768141391GP
QUANTITY
768141391GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141391GP
Internal Part NumberEIS-768141391GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141391GP
Related Links76814, 768141391GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141391GP Details Description
Related parts for 768141391GP
IC MPU 8-BIT 5V 16MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 57.81X22 X 18.5" datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC RF AMP LNA GAAS MMIC 6-UTP datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BOX RECP 50 POS STAG KYD datasheet.pdf