FFF 10113949-B0E-70B
10113949-B0E-70B picture photo
Mfg. Part Number
10113949-B0E-70B
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK
Datasheet Download
10113949-B0E-70B.pdf
Availability of 10113949-B0E-70B
QUANTITY
10113949-B0E-70B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-B0E-70B
Internal Part NumberEIS-10113949-B0E-70B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-B0E-70B
Related Links10113949, 10113949-B0E-70B Datasheet, FFF Distributor
10113949-B0E-70B Details Description
Related parts for 10113949-B0E-70B
FIXED IND 2.7UH 27A 3 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT CODING RING SIZE12 YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 43MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 2POS 24AWG datasheet.pdf