FFF 10113949-L0E-60DLF
10113949-L0E-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113949-L0E-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 3W LEFT 2PVH 8COL
Datasheet Download
10113949-L0E-60DLF.pdf
Availability of 10113949-L0E-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113949-L0E-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-L0E-60DLF
Internal Part NumberEIS-10113949-L0E-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package256
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Left Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-L0E-60DLF
Related Links10113949-, 10113949-L0E-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10113949-L0E-60DLF Details Description
Related parts for 10113949-L0E-60DLF
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 62K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH DIP 7POS EXT ACT SMD 24V datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 50A 400V TO-83 datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN CABLE3M datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 18 NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf