FFF 10113949-M0E-20B
10113949-M0E-20B picture photo
Mfg. Part Number
10113949-M0E-20B
Brief Description
CONN HEADER 2PR 8COL VERT
Datasheet Download
10113949-M0E-20B.pdf
Availability of 10113949-M0E-20B
QUANTITY
10113949-M0E-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-M0E-20B
Internal Part NumberEIS-10113949-M0E-20B
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package256
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-M0E-20B
Related Links10113949, 10113949-M0E-20B Datasheet, FFF Distributor
10113949-M0E-20B Details Description
Related parts for 10113949-M0E-20B
DIODE GEN PURP 100V 1A SMB datasheet.pdf
VARISTOR 90V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS STR WIREMOUNT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 170POS datasheet.pdf
380VIN BCM BUS CONV 48VOUT 1200W datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf