FFF 10114828-11115LF
10114828-11115LF picture photo
Mfg. Part Number
10114828-11115LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
WTB 1.25 WAFER 180 SMT
Datasheet Download
10114828-11115LF.pdf
Availability of 10114828-11115LF
QUANTITY
10114828-11115LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114828-11115LF
Internal Part NumberEIS-10114828-11115LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series10114828
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.089" (2.25mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114828-11115LF
Related Links10114828, 10114828-11115LF Datasheet, FFF Distributor
10114828-11115LF Details Description
Related parts for 10114828-11115LF
CAP CER 330PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 5POS datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR UNSL 6POS datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8SMDGW datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RING,GRIP,SP 220 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.55A 156 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf