FFF 10116781-009210LF
10116781-009210LF picture photo
Mfg. Part Number
10116781-009210LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
0.8MM WTB CABLE CONN
Datasheet Download
10116781-009210LF.pdf
Availability of 10116781-009210LF
QUANTITY
10116781-009210LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10116781-009210LF
Internal Part NumberEIS-10116781-009210LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Series10116781
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions9
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10116781-009210LF
Related Links10116781, 10116781-009210LF Datasheet, FFF Distributor
10116781-009210LF Details Description
Related parts for 10116781-009210LF
FIXED IND 12UH 1.28A 37 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W T18 datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf