FFF 10118194-0001LF
10118194-0001LF picture photo
Mfg. Part Number
10118194-0001LF
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal
Datasheet Download
10118194-0001LF.pdf
Availability of 10118194-0001LF
QUANTITY
10118194-0001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10118194-0001LF
Internal Part NumberEIS-10118194-0001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Connector TypeUSB - micro B
Number of Contacts5
GenderReceptacle
SpecificationsUSB 2.0
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle, Horizontal
FeaturesShielded, Solder Retention
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10118194-0001LF
Related Links1011819, 10118194-0001LF Datasheet, FFF Distributor
10118194-0001LF Details Description
Related parts for 10118194-0001LF
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.05A SOT23 datasheet.pdf
PWMPAL 4 OUTPUT CHANNELS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.3MHZ RRO 10X2QFN datasheet.pdf
CONN PLUG UNIV PWR MOD R/A 7POS datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
L37-5S 32.5X26.5X1MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf