FFF 10119109-572004LF
10119109-572004LF picture photo
Mfg. Part Number
10119109-572004LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
10119109-572004LF.pdf
Availability of 10119109-572004LF
QUANTITY
10119109-572004LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119109-572004LF
Internal Part NumberEIS-10119109-572004LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119109-572004LF
Related Links10119109, 10119109-572004LF Datasheet, FFF Distributor
10119109-572004LF Details Description
Related parts for 10119109-572004LF
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf