FFF 10119128-P0C-10DLF
10119128-P0C-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119128-P0C-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK
Datasheet Download
10119128-P0C-10DLF.pdf
Availability of 10119128-P0C-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119128-P0C-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119128-P0C-10DLF
Internal Part NumberEIS-10119128-P0C-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package128
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Signal Pairs, 21 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119128-P0C-10DLF
Related Links10119128-, 10119128-P0C-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10119128-P0C-10DLF Details Description
Related parts for 10119128-P0C-10DLF
IDC CABLE - MSR40K/MC40F/MCE40K datasheet.pdf
DAC DUAL 10-BIT 60MHZ 48-LQFP datasheet.pdf
SCR THYRISTOR CA 1800V WC-500 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 220MA 770 MOHM datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf