FFF 10120128-J0C-70DLF
10120128-J0C-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120128-J0C-70DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT NK
Datasheet Download
10120128-J0C-70DLF.pdf
Availability of 10120128-J0C-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120128-J0C-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120128-J0C-70DLF
Internal Part NumberEIS-10120128-J0C-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical14 Signal Pairs, 27 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120128-J0C-70DLF
Related Links10120128-, 10120128-J0C-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10120128-J0C-70DLF Details Description
Related parts for 10120128-J0C-70DLF
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 14V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-28V 3.57A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
ADAPTER PLATE CUB1 PANEL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TPLI 220FG A1 8" X 8" datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO-220AB datasheet.pdf