FFF 10120132-T0E-30DLF
10120132-T0E-30DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120132-T0E-30DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK
Datasheet Download
10120132-T0E-30DLF.pdf
Availability of 10120132-T0E-30DLF
QUANTITY
10120132-T0E-30DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120132-T0E-30DLF
Internal Part NumberEIS-10120132-T0E-30DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package104
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical48 Signal Pairs, 52 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120132-T0E-30DLF
Related Links10120132-, 10120132-T0E-30DLF Datasheet, FFF Distributor
10120132-T0E-30DLF Details Description
Related parts for 10120132-T0E-30DLF
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 9.78MM datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 125OHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-4V 240W datasheet.pdf