FFF 10120132-W0E-80DLF
10120132-W0E-80DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120132-W0E-80DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK
Datasheet Download
10120132-W0E-80DLF.pdf
Availability of 10120132-W0E-80DLF
QUANTITY
10120132-W0E-80DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120132-W0E-80DLF
Internal Part NumberEIS-10120132-W0E-80DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package104
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical48 Signal Pairs, 52 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120132-W0E-80DLF
Related Links10120132-, 10120132-W0E-80DLF Datasheet, FFF Distributor
10120132-W0E-80DLF Details Description
Related parts for 10120132-W0E-80DLF
IC FIXED-POINT DSP 352-FCBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
KIT TRIM POT 3252 SER 18 VALUES datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
LENS 1POS 19.6X15.5MM OD 10.7MM datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf