FFF 10122297-210007LF
10122297-210007LF picture photo
Mfg. Part Number
10122297-210007LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN RCPT SAS VERT
Datasheet Download
10122297-210007LF.pdf
Availability of 10122297-210007LF
QUANTITY
10122297-210007LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10122297-210007LF
Internal Part NumberEIS-10122297-210007LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions10
Number of Positions Loaded9
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10122297-210007LF
Related Links10122297, 10122297-210007LF Datasheet, FFF Distributor
10122297-210007LF Details Description
Related parts for 10122297-210007LF
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
CONN IDC 60PIN TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 25POS 2MM T/H datasheet.pdf
MCU ARM9 2MB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 8X UHFM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf