3M 10126-900AJL
10126-900AJL picture photo
Mfg. Part Number
10126-900AJL
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN MINI-D 26POS EDGE PLUG
Datasheet Download
10126-900AJL.pdf
Availability of 10126-900AJL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10126-900AJL Order Process
Ship out your order
Specifications of 10126-900AJL
Internal Part NumberEIS-10126-900AJL
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsMDR Selection Guide
Featured ProductMDR Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series101, Mini D Ribbon (MDR)
Connector StyleCenter Strip Contacts
Connector TypePlug
Number of Positions26
Number of Rows2
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Flange Feature-
Type-
FeaturesShielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10126-900AJL
Related Links10126-, 10126-900AJL Datasheet, 3M Distributor
10126-900AJL Details Description
Related parts for 10126-900AJL
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A SFLAT datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 44.21VC SMA datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 33POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1750MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.88V 500MW SOD80 datasheet.pdf