CTS Electronic Components 520N25IT13M0000
520N25IT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25IT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N25IT13M0000.pdf
Availability of 520N25IT13M0000
QUANTITY
520N25IT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25IT13M0000
Internal Part NumberEIS-520N25IT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25IT13M0000
Related Links520N25I, 520N25IT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25IT13M0000 Details Description
Related parts for 520N25IT13M0000
FLEX CABLE - AFF12A/AF12/AFF12A datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X4 BLU WHT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 520MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 25-400MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 62POS datasheet.pdf
RES SMD 13.8K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO datasheet.pdf