FFF 10127717-20LF
10127717-20LF picture photo
Mfg. Part Number
10127717-20LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
MINITEK PWR3.0 PLUG HSG 20POS
Datasheet Download
10127717-20LF.pdf
Availability of 10127717-20LF
QUANTITY
10127717-20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127717-20LF
Internal Part NumberEIS-10127717-20LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek Pwr™ 3.0
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions20
Pitch0.118" (3.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.118" (3.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLocking Ramp
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127717-20LF
Related Links101277, 10127717-20LF Datasheet, FFF Distributor
10127717-20LF Details Description
Related parts for 10127717-20LF
IC Z8 MCU OTP 1K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 204000UF 25V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 3.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf