FFF 10127717-20LF
10127717-20LF picture photo
Mfg. Part Number
10127717-20LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
MINITEK PWR3.0 PLUG HSG 20POS
Datasheet Download
10127717-20LF.pdf
Availability of 10127717-20LF
QUANTITY
10127717-20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127717-20LF
Internal Part NumberEIS-10127717-20LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek Pwr™ 3.0
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions20
Pitch0.118" (3.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.118" (3.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLocking Ramp
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127717-20LF
Related Links101277, 10127717-20LF Datasheet, FFF Distributor
10127717-20LF Details Description
Related parts for 10127717-20LF
SWITCH ROTARY 3P-17POS OPEN FRM datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 25VP-P 4KHZ PC MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 7.50 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V JB 0805 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKE datasheet.pdf
26500 24C 24#20 P BY PLUG LC datasheet.pdf
1 MHz, 1 A Buck Regulator IC datasheet.pdf