FFF 10127819-14121LF
10127819-14121LF picture photo
Mfg. Part Number
10127819-14121LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK PWR4.2 RA HEADER
Datasheet Download
10127819-14121LF.pdf
Availability of 10127819-14121LF
QUANTITY
10127819-14121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127819-14121LF
Internal Part NumberEIS-10127819-14121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package390
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.165" (4.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.165" (4.20mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127819-14121LF
Related Links10127819, 10127819-14121LF Datasheet, FFF Distributor
10127819-14121LF Details Description
Related parts for 10127819-14121LF
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 118 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 110POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
IC AMP VGA LOW NOISE 16HLQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf