FFF 10127820-1222LF
10127820-1222LF picture photo
Mfg. Part Number
10127820-1222LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK PWR4.2 VT HEADER
Datasheet Download
10127820-1222LF.pdf
Availability of 10127820-1222LF
QUANTITY
10127820-1222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127820-1222LF
Internal Part NumberEIS-10127820-1222LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package675
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.165" (4.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.165" (4.20mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127820-1222LF
Related Links1012782, 10127820-1222LF Datasheet, FFF Distributor
10127820-1222LF Details Description
Related parts for 10127820-1222LF
IC FIFO SYNC 16KX9 20NS 64QFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 320MA 1.52 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 850UF 10% 8V AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 12POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf