Crystek Corporation CVXO-018TX-50-12.352
CVXO-018TX-50-12.352 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-12.352
Brief Description
OSC VCXO 12.352MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-12.352.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-12.352
QUANTITY
CVXO-018TX-50-12.352 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-12.352
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-12.352
TypeVCXO
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-12.352
Related LinksCVXO-018TX, CVXO-018TX-50-12.352 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-12.352 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-12.352
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf