TE Connectivity Raychem Cable Protection 101A073-100/180-0
101A073-100/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
101A073-100/180-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
101A073-100/180-0.pdf
Availability of 101A073-100/180-0
QUANTITY
101A073-100/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 101A073-100/180-0
Internal Part NumberEIS-101A073-100/180-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
SeriesThermofit 101A0
TypeCap, Round End
Shell Size - Insert73
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible
Large Diameter Supplied1.550" (39.4mm)
Large Diameter Recovered0.710" (18.0mm)
Small Diameter Supplied-
Small Diameter Recovered-
Large Recovered Length3.600" (91.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101A073-100/180-0
101A073-100/180-0 Details Description
Related parts for 101A073-100/180-0
CAP CER 120PF 100V 5% BX 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 350 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMB AEQ datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 7.92MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS RT ANG GOLD datasheet.pdf