Johanson Dielectrics Inc. 101X18W473MV4E
101X18W473MV4E picture photo
Mfg. Part Number
101X18W473MV4E
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
101X18W473MV4E.pdf
Availability of 101X18W473MV4E
QUANTITY
101X18W473MV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 101X18W473MV4E
Internal Part NumberEIS-101X18W473MV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101X18W473MV4E
Related Links101X18W, 101X18W473MV4E Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
101X18W473MV4E Details Description
Related parts for 101X18W473MV4E
RELAY HOLD DOWN CLIP FOR LY SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf