CNC Tech 102-1030-BE-00100
102-1030-BE-00100 picture photo
Mfg. Part Number
102-1030-BE-00100
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB A MALE - B MALE 1M
Datasheet Download
102-1030-BE-00100.pdf
Availability of 102-1030-BE-00100
QUANTITY
102-1030-BE-00100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 102-1030-BE-00100
Internal Part NumberEIS-102-1030-BE-00100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationA Male to B Male
Length3.28' (1.00m)
SpecificationsUSB 2.0
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102-1030-BE-00100
Related Links102-1030, 102-1030-BE-00100 Datasheet, CNC Tech Distributor
102-1030-BE-00100 Details Description
Related parts for 102-1030-BE-00100
CONN HEADER 15POS.100 SGL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SSOP datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 32QFN datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf