API Delevan 1025R-58F
1025R-58F picture photo
Mfg. Part Number
1025R-58F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
Datasheet Download
1025R-58F.pdf
Availability of 1025R-58F
QUANTITY
1025R-58F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1025R-58F
Internal Part NumberEIS-1025R-58F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1025R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±1%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1025R-58F
Related Links1025, 1025R-58F Datasheet, API Delevan Distributor
1025R-58F Details Description
Related parts for 1025R-58F
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR SSPR 42V LD REG 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 100A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
TRANS DARL 6-15V 16PDIP datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
100UF 25V 6.3X11 105C RAD datasheet.pdf