TDK Corporation CLF7045T-470M
CLF7045T-470M picture photo
Mfg. Part Number
CLF7045T-470M
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.2A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF7045T-470M.pdf
Availability of CLF7045T-470M
QUANTITY
CLF7045T-470M Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF7045T-470M
Internal Part NumberEIS-CLF7045T-470M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF7045T-470M
Related LinksCLF704, CLF7045T-470M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF7045T-470M Details Description
Related parts for CLF7045T-470M
DUCT CORNER STRIP DGRY(6=6') datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 100A SOT227 datasheet.pdf