API Delevan 103-152GS
103-152GS picture photo
Mfg. Part Number
103-152GS
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM
Datasheet Download
103-152GS.pdf
Availability of 103-152GS
QUANTITY
103-152GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-152GS
Internal Part NumberEIS-103-152GS
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±2%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-152GS
Related Links103-, 103-152GS Datasheet, API Delevan Distributor
103-152GS Details Description
Related parts for 103-152GS
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC ELIMINATOR BOUNCE HEX 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE 100A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf