API Delevan 103-153KS
103-153KS picture photo
Mfg. Part Number
103-153KS
Brief Description
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD
Datasheet Download
103-153KS.pdf
Availability of 103-153KS
QUANTITY
103-153KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-153KS
Internal Part NumberEIS-103-153KS
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating135mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.6 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-153KS
Related Links103-, 103-153KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-153KS Details Description
Related parts for 103-153KS
IC REG LDO 1.8V/2.6V 10MLF datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD RACK KIT 7UX19X9 PLASTIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.25A 54 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf