API Delevan 103-223GS
103-223GS picture photo
Mfg. Part Number
103-223GS
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103-223GS.pdf
Availability of 103-223GS
QUANTITY
103-223GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-223GS
Internal Part NumberEIS-103-223GS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±2%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-223GS
Related Links103-, 103-223GS Datasheet, API Delevan Distributor
103-223GS Details Description
Related parts for 103-223GS
CONN HEADER 16POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 8V 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3A 88 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CBL SGL-END STR 19POS FMALE 6' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf