API Delevan 103-223JS
103-223JS picture photo
Mfg. Part Number
103-223JS
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103-223JS.pdf
Availability of 103-223JS
QUANTITY
103-223JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-223JS
Internal Part NumberEIS-103-223JS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-223JS
Related Links103-, 103-223JS Datasheet, API Delevan Distributor
103-223JS Details Description
Related parts for 103-223JS
IDC CABLE-APK10A/ AE10G / APK10A datasheet.pdf
DEV KIT FOR C8051F206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 24AWG .100 TIN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 12W STER 56TQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC INTERFACE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf