API Delevan 103-273JS
103-273JS picture photo
Mfg. Part Number
103-273JS
Brief Description
FIXED IND 27UH 120MA 6.9 OHM SMD
Datasheet Download
103-273JS.pdf
Availability of 103-273JS
QUANTITY
103-273JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-273JS
Internal Part NumberEIS-103-273JS
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.9 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-273JS
Related Links103-, 103-273JS Datasheet, API Delevan Distributor
103-273JS Details Description
Related parts for 103-273JS
IC LATCH ADDRS 8BIT CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC datasheet.pdf
ROLL RUBBER DUAL LAYER GREY datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 800MA 590 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
MODULE FEMALE 3+4POS CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf