API Delevan 103-331FS
103-331FS picture photo
Mfg. Part Number
103-331FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
Datasheet Download
103-331FS.pdf
Availability of 103-331FS
QUANTITY
103-331FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-331FS
Internal Part NumberEIS-103-331FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±1%
Current Rating645mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-331FS
Related Links103-, 103-331FS Datasheet, API Delevan Distributor
103-331FS Details Description
Related parts for 103-331FS
IC TV TUNER 30-TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17-E SLVR datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
LED LIGHT BAR RECT 1X1 YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf