API Delevan 103-391KS
103-391KS picture photo
Mfg. Part Number
103-391KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 635MA 240 MOHM
Datasheet Download
103-391KS.pdf
Availability of 103-391KS
QUANTITY
103-391KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-391KS
Internal Part NumberEIS-103-391KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±10%
Current Rating635mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant235MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-391KS
Related Links103-, 103-391KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-391KS Details Description
Related parts for 103-391KS
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1200MM X 1800 datasheet.pdf
CONN M HOUSING 1POS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC2257-12 datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOT323 datasheet.pdf