API Delevan 103-392GS
103-392GS picture photo
Mfg. Part Number
103-392GS
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55 OHM
Datasheet Download
103-392GS.pdf
Availability of 103-392GS
QUANTITY
103-392GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-392GS
Internal Part NumberEIS-103-392GS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±2%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.55 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant68MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-392GS
Related Links103-, 103-392GS Datasheet, API Delevan Distributor
103-392GS Details Description
Related parts for 103-392GS
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 1.5MM 28-26AWG datasheet.pdf
CONN HSG 7POS .100 SINGLE VER C datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 900MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 4-USP datasheet.pdf