API Delevan 103-682HS
103-682HS picture photo
Mfg. Part Number
103-682HS
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM
Datasheet Download
103-682HS.pdf
Availability of 103-682HS
QUANTITY
103-682HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-682HS
Internal Part NumberEIS-103-682HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±3%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-682HS
Related Links103-, 103-682HS Datasheet, API Delevan Distributor
103-682HS Details Description
Related parts for 103-682HS
CA/ASSY,MP,8P,ORN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
LABL ELECT WARN 2"W BLK/YL 50/PK datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 50W NI-780S datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf