3M 10314-C500-00
10314-C500-00 picture photo
Mfg. Part Number
10314-C500-00
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
CONN BACKSHELL 14POS 60DEG SHLD
Datasheet Download
10314-C500-00.pdf
Availability of 10314-C500-00
QUANTITY
10314-C500-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10314-C500-00
Internal Part NumberEIS-10314-C500-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTwo and Four Position Link Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series103, Mini D Ribbon (MDR)
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions14
Cable TypeRound
Cable Exit60°
ShieldingShielded
MaterialZinc Alloy
PlatingNickel
HardwareAssembly Hardware, Cable Clamp
FeaturesLatch Lock
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10314-C500-00
Related Links10314-, 10314-C500-00 Datasheet, 3M Distributor
10314-C500-00 Details Description
Related parts for 10314-C500-00
IC REG BUCK ADJ 50MA SYNC 8DFN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
75MM FLAT SCREEN BASE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.520" 3MM 2LD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 38POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR .100" TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ATX PWR CONN 2 BDLK 18 POS datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf